PTTK Otwock - powrót na stronę główną
Menu
Strona główna
ZOT PTTK
Szlaki
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Ścieżki dydaktyczne
Wakacyjne wędrówki
Malarze poszukiwani

Zespół znakarski

W Oddziale PTTK w Otwocku znajduje się zespół znakarski w składzie: Paweł Ajdacki, Paweł Tywoniuk i Robert Podsiadlik. Osoby wymienione posiadają uprawnienia znakarzy szlaków turystycznych ważne na terenie województwa mazowieckiego. Zespół ten wchodzi w skład Warszawskiego Zespołu Znakarskiego PTTK działającego przy Stołecznym Oddziale Wojskowym PTTK w Warszawie.

Otwocki węzeł szlaków turystycznych od zachodu wyznacza rzeka Wisła, od północy PKP Warszawa Rembertów i miejscowość Okuniew, od wschodu Mińsk Mazowiecki, Latowicz i Stoczek Łukowski, od południa Garwolin i Wilga. Obejmuje on 17 wyznakowanych szlaków pieszych o łącznej długości 332,02 km oraz 6 szlaków rowerowych będących w fazie znakowania o łącznej długości 333,5 km.

Na szlaku - Rezerwat Torfy

Na szlaku - okolice Bazy TorfyUzupełnieniem otwockiego węzła szlaków jest rejon Góry Kalwarii skąd można wygodnie udać się w rejon Warki i Konstancina Jeziorny. W rejonie Wawra i Rembertowa znajduje się bardzo ciekawy rowerowy "Szlak Bitew Warszawskich" i "Szlak Lasów Wawerskich". Uzupełnieniem sieci szlaków turystycznych pieszych i rowerowych są cztery ścieżki dydaktyczne wyznakowane na terenie działania Oddziału.

© PTTK Otwock, created by NESTO