PTTK Otwock - powrót na stronę główną
Menu
Strona główna
Szlaki
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Ścieżki dydaktyczne
Wakacyjne wędrówki
Malarze poszukiwani


PTTK Otwock zaprasza


Można zadać sobie pytanie czemu akurat OTWOCK na weekend?


Czemu pojawia się rysunek ciuchci na stronie głównej? W latach 80-tych, za czasów świetności PKP, szlaki turystyczne w naszym rejonie zostały zaprojektowane tak aby jak najczęściej dochodziły do stacji kolejowych. Główny szkielet szlaków stanowi linia kolejowa Warszawa - Otwock - Pilawa - Dęblin, która doskonale nadaje się na pojedyńcze samotne wypady za miasto jak i na duże grupowe wycieczki a bilet wakacyjny i możliwość darmowego przewozu roweru od wiosny do jesieni czyni takie wypady bardzo tanimi.

W 2011 roku darmowy przewóz rowerów w Kolejach Mazowieckich obowiązuje od 23 kwietnia do 2 października, szczegóły na stronach Kolei Mazowieckich.

W 2010 roku darmowy przewóz rowerów w Kolejach Mazowieckich obowiązuje od 1 maja do 3 października, szczegóły na stronach Kolei Mazowieckich.

W 2009 roku Koleje Mazowieckie ponownie wprowadziły darmowy przewóz rowerów od 25 kwietnia do 4 października, link do informacji z 2009 roku tutaj.

W 2008 roku Koleje Mazowieckie wprowadziły darmowy przewóz rowerów od 26 kwietnia do 5 października, link do informacji z 2008 roku tutaj.

KM - rowery gratis w 2010 roku

Warto zerknąć na schemat linii kolejowych KM, oraz rozkład jazdy KM do Dęblina. Z informacji KM wynika, że jeden podróżny posiadający ważny bilet na przejazd pociągiem uruchamianym przez "Koleje Mazowieckie" sp. z o.o. może zabrać ze sobą i przewieźć nieodpłatnie jeden rower aż do stacji PKP Dęblin.

Na odcinku od PKP Warszawa Gocławek (11 km) do PKP Garwolin (61 km) jest 20 stacji kolejowych (kilometraż podany od PKP Warszawa Śródmieście). Aż na 17 z nich zaczyna się, przecina lub kończy szlak pieszy lub rowerowy. Szlaków nie ma na 3 stacjach: W-wa Miedzeszyn, Chrosna i Augustówka.W powiecie garwolińskim powstał projekt ponad 500 km szlaków rowerowych realizowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego "Wspólnota Powiatowa", warto odwiedzić stronę garwoszlaki.

Czyż to nie doskonały powód aby zaplanować krótką lub długą całodniową wycieczkę pieszą lub rowerową? Ponadto:
  • powiat otwocki pokrywa 30% lasów z niepowtarzalnym mikroklimatem
  • od Marysina Wawerskiego po Garwolin utworzono 13 rezerwatów przyrody
  • w Mazowieckim Parku Krajobrazowym jest chronionych sto kilkadziesiąt gatunków roślin, płazów, gadów, ssaków, ptaków i owadów a więc...

"...WŁÓŻ WYGODNE BUTY, ZABIERZ PLECAK, GARŚĆ HUMORU I W DROGĘ..."

z turystycznym pozdrowieniem Zarząd Oddziału.


i w drogę...

© PTTK Otwock, created by NESTO